Een vasectomie in Venlo: kort, definitief en goed begeleid
Wie geen kinderen (meer) wil, kan kiezen voor sterilisatie van de man. Bij VASO Kliniek in Venlo doet een ervaren arts dat met een kleine ingreep onder lokale verdoving. De zaadleiders worden onderbroken, zodat er geen zaadcellen meer in het sperma terechtkomen.
Denk goed na voordat u kiest, want sterilisatie is in principe niet terug te draaien. Wat u ervoor terugkrijgt is een veilige oplossing, veiliger dan condooms of de pil, zonder gevolgen voor uw seksleven of uw erectie.
Snel geholpen en persoonlijk begeleid in Venlo
Een sterilisatie is niet medisch noodzakelijk, dus u wilt zeker weten dat alles goed geregeld is. Bij ons werkt u met een ervaren team, hoeft u niet op een wachtlijst te wachten en weet u vooraf wie uw arts is. Die arts is uw vaste aanspreekpunt, ook voor vragen over pijn, uw seksleven of uw hormonen.
U vindt de kliniek aan de Averbodestraat 2, 5921 ES Venlo. Vanuit Noord-Limburg is Venlo goed te bereiken, bijvoorbeeld vanuit Tegelen, Horst, Venray en Roermond. U komt op afspraak. De ruimtes worden ook door andere zorgverleners gebruikt.
Na uw aanmelding volgt een telefonisch consult. Zo weten we zeker dat de ingreep in uw situatie kan, en vaak kunt u meteen bij uw eerste bezoek terecht.
Soms plannen we de ingreep bij een tweede bezoek. Dat is dan verplicht, en het geldt in deze gevallen:
- u bent jonger dan 30 jaar
- u heeft een hartaandoening
- u gebruikt bloedverdunners
- u bent eerder geopereerd aan de lies, aan niet ingedaalde testikels of aan het scrotum (meestal is dat geen probleem en gaat de ingreep alsnog door)
Dit regelt u vooraf:
- Eten en drinken: u hoeft niet nuchter te zijn.
- Scheren: scheer de dag voor de ingreep uw balzak, dat verkleint de kans op een infectie.
- Bloedverdunners: gebruikt u die, dan moet u er vooraf mee stoppen. Overleg dit met de arts die ze u heeft voorgeschreven.
- Vervoer: laat u naar huis brengen, want u mag na de ingreep niet zelf autorijden of fietsen.
Uw sterilisatie gebeurt onder lokale verdoving. Na het desinfecteren van het scrotum verdooft de arts de huid. Dan volgt een kleine snede, waarmee de zaadleider bereikbaar wordt. De arts verwijdert daar ongeveer 1 cm van en sluit de uiteinden. Een speciale pleister komt op de wond, en dezelfde stappen volgen aan de andere kant. Na ongeveer 15 minuten is het klaar en mag u direct naar huis.
Zo verloopt uw herstel:
- De eerste uren: koel het scrotum goed, dat verlicht pijn en zwelling.
- Na ongeveer 45 minuten: de verdoving is uitgewerkt en u kunt lichte pijn voelen. Paracetamol 500 mg helpt, maximaal 4 keer per dag 2 tabletten. Overleg medicijngebruik altijd met de arts.
- De eerste 24 uur: draag een strakke onderbroek en houd de wond droog. Daarna mag u douchen.
- De eerste twee weken: niet zwaar tillen, niet sporten en niet fietsen.
- Na ongeveer 10 tot 14 dagen: zijn de wonden genezen, dan kunt u weer in bad of zwemmen.
Complicaties komen weinig voor. Meestal gaat het om kleine, tijdelijke klachten: een blauwe verkleuring van het scrotum en/of de basis van de penis, een beetje bloed of vocht uit de wond en pijn of een beursgevoel dat binnen enkele dagen vanzelf verdwijnt. Paracetamol geeft dan goede pijnverlichting.
Bij ongeveer 4% van de mannen ontstaat een nabloeding of infectie. Neemt de zwelling toe, blijft de wond bloeden of heeft u toenemende pijn, roodheid of koorts? Neem dan direct contact op via +31 850 16 30 21.
Pas na een controle weet u zeker dat u onvruchtbaar bent. Direct na de ingreep kunnen er nog levende zaadcellen in de zaadleiders zitten, en die kunnen de eerste maanden met de zaadlozing meekomen. Blijf daarom 3 maanden lang voorbehoedsmiddelen gebruiken. Zijn er in die tijd 15 tot 20 zaadlozingen geweest, dan onderzoekt uw huisarts een zaadmonster. Zijn er geen levende zaadcellen meer te zien, dan is de sterilisatie geslaagd.
Kosten en vergoeding
De sterilisatie (vasectomie) kost €499,-
Een sterilisatie wordt niet vergoed vanuit een basispakket. U dient de behandeling zelf te betalen. Voor meer informatie zie de pagina over de kosten.
Uw vragen over sterilisatie in Venlo
Met een paar eenvoudige maatregelen bevordert u uw herstel en houdt u de kans op klachten zo klein mogelijk:
Koel het scrotum de eerste uren na de ingreep, dat verlicht pijn en zwelling. Draag de eerste 24 uur een strakke onderbroek. Houd de wond de eerste 24 uur droog, daarna mag u weer douchen.
Bij pijn nadat de verdoving is uitgewerkt, na ongeveer 45 minuten, kunt u paracetamol nemen. Overleg medicijngebruik altijd met de arts.
Twee weken lang tilt u niet zwaar en sport of fietst u niet. Baden en zwemmen kan pas als de wond helemaal genezen is, meestal na 10 tot 14 dagen.
Een vasectomie is een eenvoudige ingreep met weinig complicaties. Een blauwe verkleuring, wat bloed of vocht uit de wond en een beurs gevoel de eerste dagen komen vaker voor en gaan vanzelf over.
Bij ongeveer 4% van de mannen ontstaat een nabloeding of infectie. Dat is goed te behandelen.
Douchen mag 24 uur na de ingreep. Twee weken lang mag u niet zwaar tillen, sporten of fietsen. Baden en zwemmen kan pas als de wonden volledig genezen zijn, dat duurt ongeveer 10 tot 14 dagen.
Nee. Na de ingreep mag u zelf niet autorijden of fietsen. Neem daarom iemand mee die u naar huis kan brengen.
U hoeft niet nuchter te zijn. Om het risico op infectie zo laag mogelijk te houden, scheert u de dag voor de ingreep uw balzak. Gebruikt u bloedverdunners, stop daar dan vooraf mee na overleg met de arts die ze heeft voorgeschreven.
Nee. De ingreep onderbreekt alleen de zaadleiders. Uw hormoonhuishouding blijft ongewijzigd.
Nee. Een vasectomie heeft geen invloed op uw erectie of uw seksuele beleving. Er verandert alleen dat er geen zaadcellen meer in het sperma terechtkomen.
De sterilisatie kost €499. Deze ingreep wordt niet vergoed vanuit de basisverzekering.
Nee, sterilisatie is bedoeld als definitieve vorm van anticonceptie en is in principe onomkeerbaar. Kies hiervoor alleen als u zeker weet dat u geen kinderen (meer) wilt.
De vasectomie vindt plaats onder lokale verdoving, waardoor u tijdens de ingreep geen scherpe pijn voelt. Zodra de verdoving is uitgewerkt, na ongeveer 45 minuten, kan lichte pijn ontstaan. Paracetamol verlicht dit doorgaans goed.
Let op! U bent niet meteen onvruchtbaar na de ingreep. Er zijn altijd nog levende zaadcellen in de zaadleiders, deze kunnen de eerste maanden met de zaadlozing meekomen. Daarom is het belangrijk dat u de eerste 3 maanden altijd voorbehoedsmiddelen gebruikt. In deze 3 maanden moeten er ongeveer 15 tot 20 zaadlozingen plaats vinden.
Na deze 3 maanden en de 15 tot 20 zaadlozingen wordt u geacht om een zaadmonster in te leveren. Dit is nodig om vast te stellen of er nog zaadcellen aanwezig zijn in het monster. Als er geen levende zaadcellen meer zichtbaar zijn, is de sterilisatie geslaagd. U bent dan vanaf dat moment onvruchtbaar. Dit onderzoek kunt u via uw huisarts laten verrichten.
